Wakacje we Włoszech? Czemu nie! Tylko jak z nimi rozmawiać?
Język włoski należy do języków indoeuropejskich, do grupy romańskiej, narodził się we Florencji w XIII wieku, za jego prekursora uważa się autora „Boskiej komedii” Dante Alighieriego, a do jego rozwoju przyczynili się autorzy znani i cenieni na całym świecie, tacy, jak: Petrarca, Boccaccio, Manzoni czy Eco. Włoski jest językiem urzędowym nie tylko we Włoszech, ale również w Watykanie, w Republice San Marino, na Malcie, a także w Szwajcarii. Ma on swoich użytkowników również w krajach, gdzie nie ma statusu oficjalnego, są nimi m.in.: Chorwacja, Słowenia, Albania, Niemcy, Księstwo Monako, Egipt, Libia, Tunezja, Erytrea, Urugwaj, Wenezuela, Chile, Stany Zjednoczone, Kanada oraz Australia. Włoski jest jednym z 24 oficjalnych języków używanych w strukturach Unii Europejskiej. Pod względem liczby osób posługujących się nim na co dzień, został sklasyfikowany jako 25 język na świecie i obecnie używany jest przez około 125 mln ludności. Biorąc zaś pod uwagę liczbę osób uczących się go, włoski jest 4 językiem na świecie, zaraz po angielski, hiszpańskim i francuskim. Z tego właśnie powodu tłumaczenia z i na język włoski są Polakom niezbędne w dziedzinie na przykład handlu, prawa, medycyny czy nauki. Bardzo często istnieje również zapotrzebowanie na tłumaczenia z języka angielskiego na włoski oraz z języka włoskiego na angielski.
Język włoski to język dyplomacji, kultury i sztuki, zwraca na siebie uwagę ze względu na interesującą historię, bardzo bogaty zasób słownictwa oraz swą płynność i muzykalność. Język ten ściśle wiąże się z produktami pochodzącymi z Italii: to język mody, kuchni, piłki nożnej, a także muzyki oraz motoryzacji; a co za tym idzie jest wyznacznikiem wysokiej jakości, dobrego smaku oraz wysublimowanego stylu. Słowa takie jak: pasta, spaghetti, pizza, al dente czy moda nas stałe weszły do naszego słownictwa i używane są coraz chętniej i częściej.
Włochy są atrakcyjnym miejscem podróży i z całą pewnością znajomość języka włoskiego zwiększa intensywność doświadczeń z turystycznych wojaży, oferując możliwość rozmawiania z lokalną społecznością i chłonięcia kultury wszystkimi zmysłami. Melodyjne brzmienie tego języka, a także powszechność jego używania na świecie skłania coraz więcej ludzi do jego poznawania; oglądanie włoskich filmów, czytanie książek i słuchanie piosenek w oryginalnej wersji to prawdziwa uczta dla oka i ucha. Znajomość tego języka przyda nam się podczas pobytu we włoskich restauracjach, słynących na cały świat z wybornego menu i doskonałej karty win.
Płynne posługiwanie się językiem włoskiem wyróżnia na rynku pracy i może dać szansę na karierę w dużej, międzynarodowej firmie. Obroty w handlu zagranicznym z Włochami od lat są
duże, a z uwagi na stosunkowo niewielką odległość i niższe koszty pracy w Polsce wiele włoskich firm m.in. Fiat, Zanussi, Lavazza otwiera u nas swoje fabryki, a co za tym idzie daje nowe możliwości na ryku pracy. Język włoski oparty w dużej mierze na łacinie stanowi łatwą do opanowania wymowę i pisownię, dlatego też jego nauka może być świetną zabawą, a także dodatkowym atutem podwyższającym kwalifikacje zawodowe.
.
.
.
.
Biuro Tłumaczeń Wymownia oferuje kompleksowe usługi w zakresie tłumaczeń na język włoski i tłumaczeń z języka włoskiego.
Do naszego grona należy wielu tłumaczy języka włoskiego, specjalizujących się w różnych dziedzinach wiedzy. Przetłumaczyć możemy zatem rozmaite materiały, wykonujemy na przykład:
Tłumaczenie stron internetowych, opisów handlowych, broszur, katalogów, materiałów reklamowych, innych tekstów marketingowych, instrukcji obsługi, specyfikacji technicznych, ofert handlowych, umów, regulaminów, rachunków, biznesplanów, dokumentów administracyjnych, ekspertyz, tekstów literackich, artykułów, innych tekstów humanistycznych, emaili, listów itp.
Dodaj komentarz