TŁUMACZENIA

Translacja w zakresie najważniejszych
języków europejskich

czytaj więcej
EDUKACJA

Lekcje oraz kursy dla dzieci,
młodzieży i dorosłych

czytaj więcej
PUBLIKACJE

Wydawanie oraz sprzedaż publikacji w języku polskim
i w językach obcych

czytaj więcej

ZARABIANIE NA BLOGU

             Blog to idealna przestrzeń do dzielenia się przemyśleniami i zarażania innych swoimi pasjami. Blogi zakłada się i prowadzi najczęściej właśnie z takich pobudek, ale nie ma co ukrywać – prędzej czy później każdy bloger zada sobie dwa podstawowe pytania – czy da się na tym zarobić i jeśli tak, to jak to zrobić?

             Zdecydowanie się da. Minęły czasy, w których Internet był tylko źródłem rozrywki albo informacji. Dzisiaj to także miejsce pracy i sposób na całkiem przyzwoity zarobek. Oczywiście to, ile pieniędzy uzyskamy z naszego bloga, zależy od kilku spraw, a jedną z nich jest to, z jakich narzędzi skorzystamy.

            Jak więc wygenerować dochód z naszego bloga? Poniżej prezentuję najlepsze metody.

  1. Współpraca z markami – artykuły sponsorowane

            Nawiązanie współpracy z markami to z pewnością jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania na blogu, a także możliwość podniesienia sobie prestiżu wśród odbiorców (zależnie od tego, z kim podejmiesz współpracę). Dużo jednak zależy od szczegółów zawartej umowy, zatem trudno powiedzieć, ile konkretnie można na tym zyskać – tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie.

            Najczęściej współpraca polega na przygotowaniu artykułów sponsorowanych. Twoje zadanie to przetestowanie i zrecenzowanie na blogu danego produktu lub usługi, tak, by zachęcić czytelników do kupna. Podejmowanie współpracy z firmami może być niezwykle opłacalnym biznesem, a co więcej, dodatkowo możesz urozmaicić swoją stronę ciekawymi treściami, zdjęciami oraz podnieść swój autorytet i wykreować się na eksperta. Pamiętaj jednak, że ta metoda wymaga szczegółowych ustaleń i bywa czasochłonna. Jeżeli jednak dobrze poprowadzisz negocjacje, a Twoje wpisy będą wartościowe, masz dużą szansę na przedłużenie współpracy lub zyskanie nowych partnerów. Stopniowo też możesz podwyższać swoją stawkę, zawierać coraz korzystniejsze umowy.  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pomysł-669x1024.jpg

            Jeśli jesteś zainteresowany tym, w jaki sposób wypaść dobrze w oczach przedstawicieli firm, zebrałam na ten temat szereg informacji. Podpowiadam między innymi:

– Jakimi kryteriami kierują się przedsiębiorcy wybierając blogi i blogerów, z którymi zamierzają podjąć współpracę.

– Czym jest grupa docelowa danego przedsiębiorcy i dlaczego jako bloger powinieneś się z nią liczyć.

– Jakie treści bloga przyciągają uwagę reklamodawców i jak je wyeksponować.

– W jaki sposób stworzyć ofertę dla firm.

Wszystko to i jeszcze więcej znajdziesz w moim kursie dostępnym bezpośrednio na mojej stronie internetowej lub w wielu księgarniach internetowych:

https://kursyonline.wymownia.pl/kursy/blogowanie/jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow/

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pomysł-669x1024.jpg
  • Afiliacja

            Bardzo prosta sprawa. Na swoim blogu polecasz daną usługę lub produkt i opatrujesz to linkiem. Jeśli Twój odbiorca podczas zakupu skorzysta z linka afiliacyjnego, żeby przejść na konkretną stronę, otrzymujesz prowizję. W sieci powstało mnóstwo platform afiliacyjnych, które ułatwiają cały proces. Warto zerknąć na chociażby Zanox, Convertiser, AdKompan czy Optimise.

            Plusem afiliacji jest z pewnością to, że sam decydujesz o swoich poleceniach, nie musisz z nikim tego ustalać. Co więcej, z tego sposobu może korzystać właściwie każdy bloger, niezależnie od popularności strony. Trudno jednak przewidzieć wysokość miesięcznych zarobków. Oprócz tego nie każdy produkt przyniesie takie same zyski, więc trzeba się zastanowić, co decydujemy się rekomendować.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pomysł-669x1024.jpg
  • Zamieszczanie reklam

            Taktyka skierowana zarówno do małych, jak i dużych blogów. Wygospodarowanie miejsca na swojej stronie i umieszczenie tam gotowych reklam to nic trudnego. Pomocny jest tu popularny program AdSense. Zyski uzależnione są od oglądalności bloga – najczęściej pieniądze otrzymujemy, jeśli któryś z naszych odbiorców kliknie w reklamę. To prosty sposób, niewymagający od blogerów wiele pracy. Warto oczywiście dostosować treści reklamy pod nasze wpisy, by nie zniechęcić do siebie czytelników. W tym celu zawiera się umowę z konkretnym reklamodawcą, ale to zajmuje już więcej czasu. Problematyczne są też rozpowszechnione programy typu AdBlock, które skutecznie przekreślają szanse blogera na zarobek.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pomysł-669x1024.jpg
  • Publikacja gotowych treści

            Zamieszczanie przygotowanych przez osoby trzecie artykułów może być jednorazową formą współpracy z firmami. Rzadko kiedy przynosi to duży dochód, ale z drugiej strony nie nastręcza żadnych trudności.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pomysł-669x1024.jpg
  • Własne produkty, własny sklep online, własna marka

            Jeżeli prowadzisz bloga już jakiś czas i masz pokaźną grupę stałych czytelników, możesz zastanowić się nad wprowadzeniem własnych produktów. Tylko Ty decydujesz, co to będzie, ale pamiętaj, że powinno wiązać się z treściami publikowanymi na Twoim blogu. Z czasem możesz rozszerzać swoją działalność, założyć sklep internetowy, utworzyć własną markę. To propozycja skierowana jednak jedynie do osób, których blog jest naprawdę popularny i które mają sporo czasu – wypuszczenie gotowego produktu na rynek to zajęcie bardzo pracochłonne, wymagające także podjęcia kroków formalnych – jak założenia działalności gospodarczej.

            Sposobów zarobkowania jest wiele. Jeśli nastawiasz się na współpracę z firmami, przed wysłaniem im swej oferty, przygotuj najpierw w odpowiedni sposób swój blog. Sprawdź, co dla Ciebie na ten temat przygotowałam:

https://kursyonline.wymownia.pl/kursy/blogowanie/jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow/

Jeśli wolisz korzystać z księgarni internetowych, sprawdź również ich ofertę:

Ebookpoint
https://ebookpoint.pl/ksiazki/jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow-barbara-celinska,e_17oj.htm
Nexto
http://www.nexto.pl/ebooki/jak_zarabiac_na_blogu__praktyczny_kurs_dla_blogerow_p1137443.xml
Virtualo
https://virtualo.pl/ebook/jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow-i265713/
Woblink
https://woblink.com/ebook/jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow-barbara-celinska-46749
Legimi
https://www.legimi.pl/ebook-jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow-barbara-celinska,b370693.html
Taniaksiążka
https://www.taniaksiazka.pl/ebook-jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow-pdf-p-1298165.html
Onepress
https://www.taniaksiazka.pl/ebook-jak-zarabiac-na-blogu-praktyczny-kurs-dla-blogerow-pdf-p-1298165.html

Na marginesie wspomnę tylko, że jeśli chcesz umieć prowadzić ekstra blog, czas dołączyć do nas jednym kliknięciem: https://www.facebook.com/groups/wymownia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *