TŁUMACZENIA

Translacja w zakresie najważniejszych
języków europejskich

czytaj więcej
EDUKACJA

Lekcje oraz kursy dla dzieci,
młodzieży i dorosłych

czytaj więcej
PUBLIKACJE

Wydawanie oraz sprzedaż publikacji w języku polskim
i w językach obcych

czytaj więcej

Bloggerzy kontra hejterzy

 

 

Wierzę, że to, co wysyłamy w świat, powraca do nas. Co Ty wysyłasz w świat? W jaki sposób traktujesz treści Albo pracę innych?

W Internecie nie da się uniknąć hejtu. Chciałabym jednak, żeby grupa, którą wspólnie tworzymy na Facebooku – „BLOGI i FANPAGE – skuteczna prezentacja w sieci” – była grupą, w której nie unikamy życzliwości. Sama uznaję zasadę, zgodnie z którą należy mówić o tym, co w ludziach dobre, gdy tylko się to zauważy. Nie ma też sensu podkreślać cudzych słabości, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Wystawiam pozytywne opinie tym, którzy dołożyli starań robiąc coś dla mnie – nawet, jeśli o te opinie nie proszą. Piszę maile z podziękowaniem do osób, których działania wniosły jakąś wartość w moją codzienność: autorów książek, coachów, bloggerów. Jeśli są to osoby mało znane, zwykle moja wiadomość jest dla nich zaskoczeniem i przyznają, że takie słowa dają im kopa do działania. Pamiętam też o kilku słowach podziękowania dla tych, którzy mnie komuś polecili.

Uważam, że taka postawa jest najlepszą odpowiedzią na wszechobecny hejt. Dlatego mam dla Was zadanie. Pozwoli Wam ono pozyskać nowych czytelników i będzie dobrym ćwiczeniem kształtującym analizę tematu, wnikliwość i umiejętność budowania konstruktywnych wypowiedzi.

Dołącz do grupy „BLOGI i FANPAGE – skuteczna prezentacja w sieci”, a następnie w zakładce filmy znajdź właśnie ten – Bloggerzy kontra hejterzy (link). Zostaw pod tym filmem link do swojego bloga, fanpage’a lub strony www. Następnie wybierz jedną osobę, która również wpisała się pod tym filmem. Zajrzyj do tego, co udostępniła i wnikliwie to przeczytaj. Przeanalizuj tekst i zostaw pod nim szczery, analityczny, konstruktywny komentarz. Niech to będzie coś więcej niż słowa „fajny post, zajrzyj do mnie”. Postaraj się. Rzecz jasna namiar do siebie również warto zostawić. Niech jednak nie będzie to priorytetem. Zróbcie to dobrze, a zobaczycie, że dobro do Was powróci 😉

Jedna odpowiedź do “Bloggerzy kontra hejterzy”

  1. Ania pisze:

    Ćwiczenie wykonane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *