TŁUMACZENIA

Translacja w zakresie najważniejszych
języków europejskich

czytaj więcej
EDUKACJA

Lekcje oraz kursy dla dzieci,
młodzieży i dorosłych

czytaj więcej
PUBLIKACJE

Wydawanie oraz sprzedaż publikacji w języku polskim
i w językach obcych

czytaj więcej

Darmowe książki dla bloggerów i posiadaczy fanpage’a! „Szkol się z Wymownią”

 

 

.

.

„SZKOL SIĘ Z WYMOWNIĄ” , to akcja, dzięki której w zamian za rozpowszechnianie wraz ze mną wiedzy, regularnie otrzymujesz ode mnie bezpłatne ebooki oraz lekcje. Akcja dedykowana jest posiadaczom bloga lub fanpage’a (niezależnie od ich tematyki).

.

.

Zasady są bardzo proste: zamieszczasz na swoim blogu lub fanpage’u informację o tej akcji wraz z aktywnym linkiem prowadzącym do niej (z tym linkiem https://wymownia.pl/szkol-sie-z-wymownia/ ), a ja przesyłam Ci regularnie ebooki oraz wiedzę o tym, jak prowadzić atrakcyjny blog i fanpage.

Gdy już opublikujesz na blogu lub fanpage’u notatkę o akcji oraz link, napisz do mnie na book.wymownia@gmail.com i daj mi o tym znać (prześlij link do miejsca na Twoim blogu lub posta na FB, gdzie znajduje się notatka). To wszystko 🙂

 

W jaki sposób może wyglądać wpis na blogu informujący o akcji? Stworzenie go jest bardzo proste 🙂 Poniżej kilka realnych przykładów Waszych koleżanek i kolegów bloggerów:

link-opiekunowie.eu

link – basiekczyta

link – tylkomagiasłowa

link – books from whole world

link – ultimatebookreader

link – bookstvd

 

a tutaj widget po prawej stronie:

link – pansocjolog

link – coscudownego

 

.

Akcję organizuję osobiście w ramach prowadzonego przeze mnie Wydawnictwa Wymownia po to, by podarować Wam prezent i dzięki temu wspierać  rozwój intelektualny oraz czytelnictwo. Zapraszam do udziału właśnie Was, Drogie Bloggerki i Bloggerzy oraz wielbiciele Facebooka, gdyż lubicie słowa – przecież dlatego właśnie piszecie i publikujecie swoje treści w sieci i czytacie cudze! Być może Wasza aktywność w Internecie służyć ma osiągnięciu przez Was określonego celu (osobistego lub zawodowego). Moje lekcje z pewnością będą dla Was wsparciem w tym zakresie.

Pierwsza edycja akcji obejmowała przekazywanie Wam w prezencie ebooków. Druga edycja, trwająca od wakacji 2018 r., obejmuje nie tylko ebooki. Oprócz książek, będę się z Wami dzielić również wiedzą dotyczącą skutecznego blogowania, doskonalenia bloga i fanpage’a. Wiedza ta przyda się właścicielom blogów i fanpage’y osobistych i firmowych.

Barbara Celińska

.

.

.

.

Akcja daje Wam dwie możliwości:

1. Już teraz możecie dołączyć do grupy na Facebooku, w której dzielę się wiedzą o tym, jak prowadzić blog lub fanpage, by był coraz bardziej atrakcyjny i teraz lub w przyszłości dawał możliwość zarabiania dzięki niemu:

BLOGI I FANPAGE – Skuteczna prezentacja w sieci

2. Możecie otrzymywać ode mnie mailowo bezpłatne ebooki o różnorodnej tematyce. Wraz z wiadomościami ode mnie będą przychodziły także informacje o nagranych przeze mnie lekcjach prowadzenia bloga i fanpage’a, praktyczne wskazówki oraz newsy o tym, co obecnie wydaję na temat publikowania w sieci. Do akcji możesz dołączyć niezależnie od tego, o czym piszesz na blogu (książki, moda, refleksje o życiu codziennym, kosmetyki, kulinaria) lub czego dotyczy Twój fanpage (może to być fanpage firmowy lub osobisty). Pierwszym ebookiem, jaki dostaniesz, będzie ebook o kreowaniu wizerunku bloggera. Pozwoli Ci on zaprezentować lepiej swoją osobę i skuteczniej informować innych bloggerów o tym, co masz im do zaoferowania:

.

.

„AUTENTYCZNY WIZERUNEK. KREOWANIE WIZERUNKU OSOBISTEGO I IMAGE’U BLOGGERA”

Ebook nie jest dostępny w żadnym innym miejscu, można go otrzymać jedynie biorąc udział w akcji.

.

.

 

 

 

 

Co należy zrobić, bym wysyłała ebooki wprost do Ciebie?

 1. Na swoim blogu lub fanpage’u umieścić krótką notatkę polecającą akcję „Szkol się z Wymownią” oraz aktywny link do strony, na której właśnie jesteś ( https://wymownia.pl/szkol-sie-z-wymownia/ ). Wystarczą naprawdę dwa zdania z linkiem umieszczonym po to, by inne osoby również mogły skorzystać dzięki tej akcji i mnie odnaleźć.
 2. Napisać do mnie mail na  book.wymownia@gmail.com i w treści maila podać link do Twojego bloga lub FB – link prowadzący do miejsca, na którym umieściłeś wpis opisany w punkcie pierwszym. Gdy znajdę Twój wpis z linkiem do tej akcji, odpowiem na Twój email:)
 3. Czekać, aż w odpowiedzi przyjdą do Ciebie ebooki. Książki będą przychodziły regularnie co pewien czas, a Ty wybierzesz to, co zainteresuje Ciebie, Twoich przyjaciół, rodzinę…
 4. … i przeczytać ten wpis do końca. Odpowiedzi na większość (lub nawet wszystkie) zadawanych przez Was pytań znajduje się na końcu tego wpisu („częste pytania”). Jeśli macie dodatkowe pytania – napiszcie je proszę w komentarzu poniżej 🙂

.

.

CZĘSTE PYTANIA

Piszecie do mnie zadając różne pytania, zatem poniżej postaram się od razu odpowiedzieć na niektóre z nich:

1. Czy będę musiał pisać recenzje?

Nie będą obowiązywały Cię żadne terminy ani żadna obligatoryjna ilość napisanych recenzji. Tak naprawdę nie będziesz musiał napisać żadnej recenzji chyba, że będziesz miał na to ochotę. Za każde dodatkowe słowo o akcji lub publikacji będę oczywiście bardzo wdzięczna. Wystarczy jednak, że wspomnisz o akcji i zachęcisz innych do przyjrzenia się jej, umieszczając link do akcji. To wszystko. Poprzez akcję chcę zachęcić do czytania tych, którzy traktują internet jedynie jako miejsce pustej rozrywki, powierzchownej komunikacji. W Polsce ebooki i audiobooki nie są zbyt popularne. Dlatego też chciałabym, by w młodych ludziach zaczęła rodzić się świadomość, że komputer lub smartfon można włączyć po to, by poczytać. Oczywiście ebooki najwygodniej czyta się na czytnikach ebooków (oczy w ogóle się nie męczą), jednak każdy sam wybierze odpowiednią metodę. Może uda nam się wspólnymi siłami (moimi i Waszymi) odkopać kilka wartościowych, a zapomnianych tytułów, zachęcić nowe młode umysły do przeczytania choćby jednej książki. Być może zrodzi się z tego jakaś ciekawa dyskusja lub kolejna inicjatywa … Na razie po prostu będę dostarczać chętnym ebooki, audiobooki i słowa zachęty do czytania i publikowania postów na blogach i fanpage’ach 🙂

2. Czy będę musiał płacić za ebooki?

Absolutnie nie. Wszystkie ebooki, te z domeny publicznej oraz z mojego wydawnictwa, przesyłam zupełnie bezpłatnie.

3. Czy mogę podpowiadać tematykę ebooków?

Tak, bardzo chętnie dowiem się, jakie tematy Cię interesują. Być może uda mi się znaleźć coś, co zainteresuje Ciebie oraz inne osoby. Wszelkie sugestie zamieszczaj proszę w komentarzach pod tym wpisem.

4. W jaki sposób wygodnie czytać ebook?

Często spotykam się z argumentami mówiącymi, że książkę najwygodniej czyta się w wydaniu drukowanym. Nie da się ukryć, że drukowana książka jest cudowna. Uwierzcie jednak proszę, że czytnik ebooka zapewnia ten sam komfort. Od patrzenia w monitor komputera przez wiele godzin rozbolą oczy, podobnie rzecz ma się z telefonem. Zupełnie czymś innym jest jednak czytnik ebooków – komfort jest taki, jak podczas czytania książki, gdyż ekran jest zupełnie inny niż ekran telefonu czy tabletu. Czytnik jest też dużo tańszy od tabletu. Jeśli natomiast nie chcemy kupować czytnika, korzystajmy z plików pdf, które łatwo można otworzyć na każdym komputerze i smartfonie.

5. CO ZATEM TERAZ MAM ZROBIĆ?

ZAMIEŚCIĆ NA SWOIM BLOGU LUB FANPAGE’U LINK DO TEJ AKCJI ORAZ KRÓTKĄ INFORMACJĘ O TYM, CZEGO ONA DOTYCZY. NASTĘPNIE POINFORMOWAĆ MNIE O TYM MAILOWO, PISZĄC NA ADRES: book.wymownia@gmail.com  W WIADOMOŚCI MAILOWEJ PRZYSŁAĆ LINK DO SWOJEGO BLOGA LUB FANPAGE’A (POSTU, NA KTÓRYM JEST INFORMACJA O AKCJI)

.

.

.

.

Jeśli chcesz poczytać więcej…

pomysł na akcję

Pomysł na akcję zrodził się w nawiązaniu do zjawiska bookcrossingu. Podobnie, jak czytelnicy wymieniają się książkami papierowymi, ja chcę wymieniać się ebookami. XXI wiek jest czasem coraz mniejszej popularności książki papierowej. Nie chcę jednak, by czytelnictwo zamierało i chcę, byście pamiętali, że czytać można na rozmaite sposoby – na tablecie, telefonie, czytniku ebooków. Wszystko wskazuje bowiem na to, że czytelnictwo XXI wieku będzie miało taką właśnie, cyfrową formę.

Prowadzę wydawnictwo z pasją i chciałabym podzielić się z Tobą nie tylko moim zamiłowaniem do książek, ale również moimi książkami. I to zupełnie za darmo. Jeśli zainteresuje Cię moja inicjatywa, będziesz otrzymywać na swój adres mailowy ebooki i audiobooki zupełnie za darmo. Maile będę wysyłać regularnie, co pewien czas, byś mógł znaleźć dla siebie coś wśród literatury, którą Ci zaproponuję. Książki pochodzić będą z mojego wydawnictwa oraz z pozycji literackich dostępnych w domenie publicznej.

Każdy z nas chciałby od czasu do czasu przeczytać coś ciekawego, a nie zawsze znajdujemy czas na wybranie odpowiedniego tytułu. Nie każdy może też płacić za kupienie kolejnego nowego ebooka. By wspierać czytelnictwo wśród Blogerek i Blogerów, postanowiłam wybierać najciekawsze pozycje na różnorodne tematy oraz dołączyć zupełnie bezpłatnie książki pochodzące z mojego wydawnictwa i przesyłać je Wam do domu – na Wasz adres mailowy. Dla Was będzie to o tyle korzystne, że wykonam za Was brudną robotę – przedrę się przez stosy tytułów, by wyłowić perełki i Wam je przekazać. Książki będą różnorodne, a do każdej dołączę krótki opis, który wstępnie przybliży każdą pozycję literacką.

smartphone-768352_640

Jeśli chcecie się ze mną skontaktować – piszcie komentarze, maile – chętnie odpowiem:)

Kontakt ze mną możesz nawiązać w różnorodny sposób:

Zostańmy znajomymi na Facebooku: https://www.facebook.com/barbara.celinskawymownia.3
Dołącz do mojej grupy Bloggerów: https://www.facebook.com/groups/wymownia/
Subskrybuj mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPKRUcaYn5IwMo7CBJDn2yQ
Spotkajmy się na Linkedin: https://www.linkedin.com/in/barbara-celi%C5%84ska/

Serdecznie zapraszamy do zabawy! Odpowiem na każdy mail zawierający link do bloga, na którym jest wpis oraz link do strony tej akcji. Czekam na Was cały czas!

 

34 odpowiedzi na “Darmowe książki dla bloggerów i posiadaczy fanpage’a – „Szkol się z Wymownią””

 1. Andrzej pisze:

  Witam! Interesuje mnie fantastyka i horrory. Szukałem czegoś wśród dawniejszych pisarzy, ale nie mam już pomysłów na nic nowego. Może znajdziecie coś tego typu? Jest nadzieja?

  • Wymownia pisze:

   Andrzeju – przede wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji imienin; dziś jest przecież Twój dzień! Tym chętniej przychylę się więc do Twojej prośby i przygotuję zestaw straszny i niecodzienny – będzie groza i będzie fantastyka sprzed dziesięcioleci. W najlepszym znanym historii literatury polskiej i obcej wydaniu. Mam już pewien pomysł…

 2. Pani KoModa pisze:

  Ja już posta przygotowałam – publikacja jutro 🙂

 3. Burggrave pisze:

  Ode mnie jedno pytanie – w jakim formacie będą ebooki? Czytam głównie na telefonie, a do konwertera z mobi (i tego jeszcze jednego formatu ebooków, który właśnie mi wypadł z pamięci) mam dostęp jedynie na komputerze.
  Akcja mnie zainteresowała – skoro można także podpowiadać tematykę ebooków… Ze mnie mało typowa kobieta, czyste romanse omijam najczęściej albo oddaję Mamie, ale liczę, że i tak znajdę coś dla siebie, jak romans, to z jakaś intrygą, niecodziennymi kobietami.. 😉

  • Wymownia pisze:

   Część publikacji będzie w mobi, epub oraz pdf, inne tylko w pdf. Jeśli przeglądasz książki w telefonie lub na komputerze – pdf będzie dla Ciebie idealny. Do odczytania plików mobi trzeba mieć czytnik Kindle, dla plików epub można mieć dowolny czytnik, dla plików pdf – rzecz jasna dowolny komputer czy telefon.
   Nietuzinkowe kobiety znajdą się już w pierwszej „paczce” z książkami od nas i wcale nie będzie to łzawy romans 😉

 4. Ola pisze:

  Czy jest jakaś minimalna ilość wyświetleń, którą musi posiadać blog?

 5. Aleks pisze:

  Cieszę się że są takie akcje jak wasza. właśnie zamieszczam link do niej na moim „bazgrołku”. czekam na odpowiedź.

 6. Czarnowłosa pisze:

  Na prawdę całkiem bezpłatnie będzie można poczytać sobie ebooki? Świetnie! 😀
  Mam nadzieję, że trafię na jakieś ciekawe powieści przygodowych i fantasy 🙂

 7. Najczęściej czytam książki z gatunku kryminał, młodzieżowa lub ewentualnie fantastykę. Bardzo byłoby mi miło, gdyby zostały one uwzględnione przy przesyłaniu e-booków 🙂 Pozdrawiam!

 8. Rosti367 pisze:

  Cieszę się, że takie akcje są robione 🙂 Niedawno wstawiłam link na mojego bloga i wysłałam do was meila. Chyba nie ma określonego czasu do wysyłania zgłoszeń. Czekam na odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam

 9. Ania pisze:

  Czy akcja jest jeszcze aktualna?

 10. Witam! Interesowały by mnie książki z gatunku fantazy, młodzieżówki lub New Adult. Czy dałoby się znaleźć coś tej tematyki? 🙂

 11. maszup pisze:

  Szukam książek dla nastolatków takich jak ja. Coś o romansie i najlepiej żeby była fantastyka… ostatnio czytalam „Niezgodna” i „Klątwa tygrysa” oraz „Rywalki”

 12. bibliotekarz pisze:

  Witam!
  Mojej siostry córci w wieku 1,5 roku wykryto guza, na szczęście usunięty całkowicie. Czy jest szansa, aby książeczka trafiła i do nas, chciałabym przybliżyć dzieciakom w rodzinie ten problem.
  Z góry dziękuję
  Joanna Ługowska

  • Wymownia pisze:

   Bardzo bardzo mi przykro z powodu choroby dziewczynki, musiała dużo wycierpieć, rodzice także 🙁
   Prześlę Pani mailem plik pdf

 13. Beata pisze:

  Witam interesują mnie książki z typu literatura kobieca 🙂

 14. Jade pisze:

  Mam nadzieję, że akcja wciąż trwa, bo właśnie wysłałam maila z linkiem do wpisu na blogu o inicjatywie 🙂

 15. Świetna akcja! Oczywiście przyłączam się. Znalazłoby się dla mnie coś z literatury fantasy, romansów, romansów historycznych oraz książek dla młodzieży? Byłabym bardzo wdzięczna 🙂

 16. Wydra pisze:

  Witam, mam dwa pytania.
  Czy akcja jest nadal aktualna? Oraz czy dotyczy również świeżo założonych blogów?
  Pozdrawiam serdecznie

 17. Wydra pisze:

  Witam, ponawiam pytanie, gdyż jak widzę mój poprzedni komentarz nie został opublikowany/zniknął.
  Czy akcja wciąż trwa? Oraz czy kwalifikują się również świeżo założone blogi?
  Pozdrawiam

 18. Świetna akcja. Uwielbiam ebooki. Szczególnie interesuje mnie literatura kobieca, powieści obyczajowe i romanse. Jutro na moim blogu na pewno znajdzie się post o tej akcji 😉

  Kasia

 19. ejotek pisze:

  Witam,
  za chwilę wędruje do Was mail z linkiem do wpisu.
  Uwielbiam kryminały, thillery, sensacje i horrory oraz literaturę kobiecą (powieści obyczajowe, romanse), erotyczną i z gatunku New Adult
  pozdrawiam

 20. MMsWife pisze:

  Super pomysł na promowanie czytelnictwa (i Wydawnictwa ;)).
  Chętnie poczytam książki z zakresu literatury pięknej, fantasy (klasyczne i współczesne), romansów historycznych, literatury obyczajowej 🙂

 21. Verden pisze:

  Witam,
  Dobrze wiedzieć, że jest taka akcja. Można by coś z grozy? Chodzi mi o rzeczy powiązane z weird fiction, gdyż jest to gatunek niszowy, a można tam znaleźć prawdziwe perełki.
  Mam jeszcze takie pytanie – jeśli ktoś zapisze się dopiero teraz, otrzymuje też ebooki wysyłane wcześniej czy na bieżąco?

 22. Beata M. pisze:

  Cześć,
  Uwielbiam literaturę kobiecą, powieści obyczajowe, romanse, erotyczną i z gatunku New Adult 😉 🙂
  pozdrawiam

 23. Gosia Krak pisze:

  Bardzo lubię czytać kryminały i thrillery, ale sądzę, że nie warto się ograniczać, dlatego często sięgam też po inne gatunki 🙂
  Cały czas poszukuję też książki, która mnie przestraszy, może znajdzie się dla mnie coś takiego? Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam, Gosia 🙂

 24. izabela pisze:

  Uwielbiam kryminały, thillery, sensacje i horror
  kiedys pisałam koma ale nie poszedł

 25. czy link który mamy umieścić to jest ten tutaj gdzie są informacje na ten temat tak ? hehe
  bardzo fajne jest to 🙂
  coraz mniej ludzi czyta książki bo nie mają czasu ( niby) na to aby to robić więc zawsze mogą zabierać wszędzie ze sobą 🙂 super 🙂 ja uwielbiam książki o rozwoju osobistym o motywacjach również kategorie wychowywania małych dzieci ( mam synka 19 miesięcznego ) lubię czytać również o psach 🙂 poradniki itp 🙂 fajnie będzie jak znajdę też coś takiego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *