TŁUMACZENIA

Translacja w zakresie najważniejszych
języków europejskich

czytaj więcej
EDUKACJA

Lekcje oraz kursy dla dzieci,
młodzieży i dorosłych

czytaj więcej
PUBLIKACJE

Wydawanie oraz sprzedaż publikacji w języku polskim
i w językach obcych

czytaj więcej

 

Korekta, redakcja, poprawa pracy dyplomowej – licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej – i innych tekstów.

Nazywam się Barbara Celińska, z wynikiem bdb ukończyłam magisterskie studia polonistyczne ze specjalizacją edytorstwo na UAM w Poznaniu. Dyplom oraz pełen zakres mojej działalności do wglądu na tej stronie (dyplom w zakładce „o nas„). Prowadzę firmę pod nazwą Wymownia Barbara Celińska.

Jako, że język jest moją pasją i sposobem na życie, pomogę Ci, wykonując profesjonalną redakcję językową i korektę Twoich tekstów, w tym prac dyplomowych. Jako, że prowadzę działalność gospodarczą, wystawiam przy tym faktury.

Co mogę wykonać w zakresie prac dyplomowych?

– Redakcja językowa i korekta pracy dyplomowej: przeczytam dostarczony przez Ciebie tekst, poprawię jego brzmienie pod kątem logicznym, językowym, stylistycznym, gramatycznym, ortograficznym, wyeliminuję powtórzenia i literówki. Każdy tekst czytam bardzo dokładnie i sprawdzam, czy wypowiedź ma sens. W przypadku wątpliwości, konsultuję treść i jej znaczenie z autorem. Pracuję w pliku z zaznaczoną opcją śledzenia zmian. Zleceniodawca wie zatem dokładnie, co zostało w tekście zmienione. Jeśli merytorycznie Twoja praca jest gotowa (lub jej rozdział), jednak nie chcesz oddawać jej promotorowi z całą masą błędów i potem się za nie wstydzić – ta oferta jest dla Ciebie.

– Przeredagowanie tekstu: polega ono na napisaniu merytorycznie gotowego tekstu innym językiem, z zachowaniem sensu, jaki nadał tekstowi autor oraz poprawności językowej. Ta oferta jest szersza niż sama redakcja. W tym przypadku tekst zostaje zmieniony w szerszym zakresie. Wiele osób, na przykład ze względu na dysleksję, ma problem z zachowaniem poprawności językowej mimo, iż tekst jest bezbłędny merytorycznie. Jeśli Twoja praca dyplomowa jest skończona, jednak z jakiejś przyczyny język, budowa zdań wymaga gruntownej „przebudowy” – ta oferta jest dla Ciebie.

Zastrzegam, iż nie piszę od zera prac dyplomowych ani ich rozdziałów, nie ma sensu zadawać mi nawet tego pytania. W zakresie merytorycznym mogę pomóc, doradzić tylko z dziedziny polonistyki (nie napiszę jednak za kogoś pracy). Poza tym przyjmuję jedynie zlecenia polegające na zmianie warstwy językowej tekstu. Cena uzależniona jest od tego, jak wiele trzeba poprawić w tekście. Proponuję zatem od razu przesłać mailem tekst oraz opisać swoje oczekiwania.
Poprawiam również teksty inne niż prace dyplomowe.

Co wykonam w zakresie pisania tekstów?

Podejmę się napisania artykułu, tekstu na blog, krótkiej pracy na dany temat, tekstu reklamowego, tzw. precli itp. Mogę także wykonać ich korektę.

Kontakt: wymownia@gmail.com

tel 690 59 33 22 (gdybym nie odbierała, bardzo proszę o sms lub mail).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *